Polskie apartamenty luksusu

MielnoHolding_Dune_penthouse_taras_duze

 

Apartamenty z odkrytymi basenami, lądowiskiem dla prywatnych samolotów i własną mariną. To nie obrazek z luksusowego penthouse’u w Miami. Takie obiekty powstają nad polskim morzem.

 

Basen, kilka łazienek, obrotowe łóżko, kręgielnia i prywatny kamerdyner. Wszystko na powierzchni 827 mkw. Tak wygląda jeden z najsłynniejszych apartamentów na świecie. Sky Villa w Las Vegas należy do Hugh Hefnera, rednacza magazynu Playboy. Ten bogaty staruszek był głównym autorem projektu luksusowego lokum, dlatego w każdym kącie mieszkania znajdziemy puszyste meble, różowy plusz i migoczące neony w kształcie króliczka Playboya. Tak jest w Las Vegas, a w Polsce?

 

Jacuzzi na tarasach, hiszpańska terakota i glazura, wielkie okna z widokiem na morze. Tak wygląda jeden z sześciu penthouse’ów w apartamentowcu Dune w Mielnie. Wnętrza projektował sam Maciej Zień. – W apartamencie będą wyczuwalne wyraźne wpływy marynistyczne, ale w bardzo minimalistycznym i eleganckim wydaniu– powiedział projektant. Ile kosztuje takie nadmorskie lokum? Za 100-metrowy penthouse od Zienia trzeba będzie wyłożyć przynajmniej 2,5 mln zł. Na najniższych piętrach apartamentowca ceny zaczynają się od 9,5 tys. do 15 tys.zł/mkw. Dopełnieniem luksusu w Dune jest strefa relaksu z dwoma basenami zewnętrznymi, salonem Wellness & SPA i całoroczną kawiarnią z dużymi oknami od strony morza. Koszt inwestycji to 52 mln zł.

 

Z kolei w Mikołajkach lokatorzy mają do dyspozycji własną przystań jachtową, dziewięć salonów odnowy biologicznej i ogromną restaurację z widokiem na centrum Mikołajek. Pięciogwiazdkowy hotel Mikołajki jest zlokalizowany w samym sercu Mazur na Wyspie Ptasiej i półwyspie przy Jeziorze Mikołajskim. Z wyspy na półwysep goście dostaną się szklanym tunelem rozpiętym tuż nad taflą jeziora. W aktualnej ofercie można dostać aż 21 apartamentów o powierzchni od 30 do 70 mkw. Na każdy z nich trzeba wyłożyć przynajmniej milion złotych. Jest też jedna perełka o powierzchni 100 mkw. Za takie lokum trzeba zapłacić 3,8 mln zł.

 

Jeżeli nie chcemy słyszeć sąsiadów zza ściany, możemy wybrać jeden z 12 luksusowych domów nad brzegiem Jeziora Mikołajskiego, 1,5 km na południe od centrum Mikołajek. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji kort tenisowy, restaurację i klub spa & wellness. A do tego prywatne lądowisko dla helikopterów i ogólnodostępny jachtklub z przystanią dla ponad 100 łódek. Domy przypominają stare mazurskie chaty budowane z muru pruskiego. Rustykalne belki wystające z białej elewacji, dach kryty strzechą i wielkie drewniane okiennice. Deweloperem jest spółka Lake View należąca do Zbigniewa Niemczyckiego, jednego z najbogatszych Polaków.

 

Advertisements