Ślub córki podhalańskiego milionera

pazgan wesele

 Wśród gości Józef Oleksy, Ryszard Kalisz i egzotyczni partnerzy biznesowi z Indonezji. Prezentem był sportowy kabriolet za grubo ponad pół miliona złotych. Do tego góralska muzyka, ludowe stroje i najlepszy hotel w okolicy. Tak w zeszłą sobotę wyglądało wesele Magdy Pazgan – córki jednego z najbogatszych Polaków.

Do ołtarza córkę tradycyjnie prowadził ojciec. Ubrany w skórzane kierpce i białą, lnianą koszulę. Na głowie tradycyjny kłobuk. W kościele obyło się bez niespodzianek. Przed ołtarzem w Kamionce Wielkiej sądeczanka Magdalena Maria Pazgan i wybranek jej serca Paweł Wacławek z Warszawy powiedzieli sobie sakramentalne “tak”. Kazimierz Pazgan – biznesmen z majątkiem wycenianym na pół miliarda złotych, właśnie wydał swoją jedyną córkę za mąż.

Ten 65-letni biznesmen jest właścicielem nowosądeckiego przedsiębiorstwa Konspol zajmującego się chowem drobiu i przetwórstwem mięsa z kurczaka. Mięsne wyroby polskiego ,,króla kurczaków” lądują w sieciach popularnych restauracji KFC, Sphinx i McDonald’s.

Pazgan z wykształcenia jest pedagogiem. Pierwsze pieniądze zarobił grając na trąbce na weselach. Później był też wychowawcą w poprawczaku. Drobiarski biznes rozkręcał od trzech przydomowych ferm, które zaczął prowadzić na początku lat 80. Dzisiaj ma już ich 82. Przychody spółki za 2012 r. mogły wynieść nawet 768 mln zł.

W prezencie ślubnym młoda para dostała od Pazgana nowego Mercedesa SL500. 4,6 sekundy do setki, 435 koni mechanicznych, biała karoseria i obłędna czerwona skóra w środku. Panna młoda już wtedy pokazała, kto będzie rządził w tym związku. Za kółkiem sportowego kabrio usiadła właśnie ona, a nie jej świeżo upieczony mąż. Młoda Pazgan nie mogła niestety sprawdzić sportowych możliwości wozu, bo co kilka metrów nowożeńców zatrzymywano na tzw. bramkach. Raz przejazd zablokowało dwóch chłopów śpiących na stogu siana, a innym razem góralska rodzina, która rozsiadła się przy stole na środku jezdni. Towarzystwo rozchodziło się z drogi po życzeniach dla państwa młodych i tradycyjnej flaszce wódki, którą dostawało w podarku. – To było prawdziwe królewsko-góralskie wesele – podsumowywały imprezę lokalne media.

Weselnicy bawili się w czterogwiazdkowym hotelu Czarny Potok w Krynicy. Budynek należy do Józefa Wojciechowskiego – kolejnego z najbogatszych Polaków z majątkiem wycenianym na prawie miliard złotych. Do dyspozycji goście mieli 6 restauracji serwujących regionalną kuchnię, salon spa i kilka łaźni zdrojowych.

Państwo młodzi z wykształcenia są prawnikami. Magda wybrała zawód adwokata, a Paweł zdecydował się na karierę radcy prawnego.

 

 

Cała galeria zdjęć tutaj: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/909791,goralsko-krolewski-slub-corki-kazimierza-pazgana-zdjecia,id,t.html

Zdjęcie: Stanisław Śmierciak, Gazeta Krakowska

Advertisements