nowoczesna disajnerska łazienka

Baterie łazienkowe w nowoczesnych aranżacjach

Już od kilku sezonów w łazienkach dominuje styl nowoczesny. Zachwycają się nim osoby, które i wcześniej starały się unikać klasycznych rozwiązań, co jednak szczególnie interesujące, mamy do czynienia ze stylem, który nie zniechęca do siebie także niedawnych entuzjastów klasyki. Nie powinno to jednak dziwić, skoro styl nowoczesny staje się unikatowym połączeniem funkcjonalności i ciekawego designu. Jego zwolennicy nie ukrywają tego, że odchodząc od klasyki nie tylko z niczego nie rezygnują, ale wręcz zyskują. Mówiąc o stylu nowoczesnym należy wspomnieć i o tym, że ma on swoje odmiany. Nie wszystkie baterie łazienkowe będą sprawdzać się tak samo dobrze, ich wybór nie powinien jednak jawić się jako szczególnie skomplikowany.

Nowe typy baterii – to warto wiedzieć

luksusowa bateriaJeśli zastanawiamy się nad tym, na co zwracać szczególną uwagę dopasowując typy baterii do nowoczesnych wnętrz, w pierwszej kolejności powinniśmy zwracać uwagę na to, że mamy do czynienia z zagadnieniem, do którego powinno się podchodzić wielotorowo. Należy więc myśleć zarówno o efekcie, jaki chce się osiągnąć, jak i o funkcjonalności, na którą się liczy. Postrzegając baterie w ten sposób i nie rozdzielając obu typowych dla nich zadań można liczyć na najbardziej spektakularne rezultaty. Ciekawym przykładem może być w tym kontekście łączenie ciekawych mebli oraz coraz popularniejszych umywalek nablatowych.

Tak w jednym, jak i w drugim przypadku bez obaw możemy bawić się nie tylko kolorami i kształtami, ale również wykorzystywanymi materiałami. Styl nowoczesny nie oznacza wcale surowości, z której, z jakiegoś powodu, nie wolno nam rezygnować. Przedstawiona powyżej koncepcja stanowi szczególnie ciekawy przykład baterii łazienkowej w służbie stylu. Mamy przecież do czynienia z rozwiązaniem użytkowym, a jednocześnie ozdobnym. Dodatkiem, który podkreśla wyrazistość takiej aranżacji mogą być wysokie krany łazienkowe. Ich smukła sylwetka sprawia, że aranżacja zyskuje wyjątkowy charakter, nie ma przy tym mowy o naruszeniu linii umywalki. Warto stawiać też na baterie natynkowe. Kojarzą się one z rozwiązaniami w stylu retro, w nowoczesnych wnętrzach nawiązują jednak do stylu postindustrialnego.

Zabawa kolorami

Mówiąc o nowoczesnych aranżacjach łazienkowych nie można zapominać o podkreśleniu tego, jak duże znaczenie ma zabawa kolorami. W oryginalnej łazience zrywającej z klasyką wcale nie musi przecież dominować biel. Owszem, projektanci wnętrz lubią stawiać na jeden, wyrazisty kolor, który pojawia się na różnych elementach wyposażenia pełniąc funkcję spajającą. Nie oznacza to jednak, że unikają kolorowych akcentów. Z tymi mamy do czynienia tak w postaci elementów dekoracyjnych, jak i w drobnych akcesoriach takich, jak choćby przybory toaletowe. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby armatura łazienkowa kontrastowała z kolorami szafek i płytek podłogowych i ściennych przełamując pewną monotonię. Dziś nie powinniśmy mieć większych problemów z zaopatrzeniem się w kolorowe baterie łazienkowe, możemy to zrobić choćby przez sklep armadesi.pl, a i kolorowe deszczownice nie należą do rzadkości. Jeśli nie przesycimy wnętrza barwami, z pewnością tego rodzaju zestawienia będą prezentować się wyśmienicie.

kupujemy baterie łazienkową

Minimalizm i jego rola

Jak już wspomniano, styl nowoczesny ma wiele odmian, a każda z nich ma określoną specyfikę. Nie wszystkie cechy charakterystyczne takiego stylu prezentują się w ten sam sposób. W wielu odmianach możemy jednak dostrzec fascynację geometrycznymi kształtami, które podkreślają minimalizm tak lubiony przez zwolenników nowoczesności. Oczywiście, nawiązywać do tej fascynacji figurami geometrycznymi nie musi wcale bateria łazienkowa. O satysfakcjonujących rezultatach można mówić także, jeśli bateria ma opływowe kształty, a geometryczne wzory pojawiają się na płytkach ceramicznych albo na urządzeniach sanitarnych. Jeśli to bateria łazienkowa ma wprowadzać minimalistyczne akcenty, najlepszym rozwiązaniem wydaje się stawianie na modele, dla których typowe są proste i smukłe kształty. Warto zainwestować przy tym na modele chromowane, odbijające światło zwłaszcza, jeśli nasza minimalistyczna łazienka nie jest pomieszczeniem zbyt dużym.

Przeczytaj również