pracownicy-na-pikniku

Jak zorganizować piknik firmowy?

Pikniki firmowe od lat cieszą się ogromną popularnością jako nieodłączny element rozrywkowy i integracyjny. Nie tylko jest to zwykła okazja do spotkań, ale również takie imprezy bardzo jednoczą ludzi, pozwalają poznać się, porozmawiać. Przede wszystkim również zbliżyć się pracownikom, szczególnie tym, którzy często tylko mijają się na korytarzu, nie znając się osobiście.

Takie pikniki są ważna częścią zjednywania zespołu, który później w konsekwencji, przynosi lepsze rezultaty, gdy współpracujące osoby znają się i lubią. Przenosi się to na bardzo duże i prężne działanie, które można obserwować w każdej firmie. Jak więc zorganizować piknik firmowy, który będzie się cieszył powodzeniem i zainteresowaniem wśród pracowników? Krótki przepis to miejsce, jedzenie i atrakcje.

Jak już wspomniałam, podstawa to zaplanowanie i znalezienie odpowiedniego miejsca, dostosowanego do panującej aury. Przy organizacji każdego takiego eventu firmowego ważne jest wyznaczenie odpowiedniego terenu, który uwzględnia aktualnie panujące warunki pogodowe.  Jeśli robimy piknik na otwartym terenie, bez względu na ogólną pogodę, warto mieć w zanadrzu parasole czy namioty, nawet jeśli jest to słoneczne lato, pogoda bywa kapryśna.

Kolejnym etapem to zorganizowane zaplecze gastronomiczne, chociażby skromne, czyli grill przekąski słone i napoje gorące i zimne. Bez tego dobry piknik nie ma racji bytu. Ludzie po prostu uwielbiają jeść na takich imprezach.

Oczywiście wszystko zależy od budżetu. Inaczej organizujemy mały piknik dla niedużej ilości uczestników, a  inaczej, gdy spodziewamy się tłumów z rodzinami. Jeśli jest to mały piknik firmowy. Wystarczą nam dwie czy trzy małe atrakcje, które aktywują ludzi i oczywiście nie można zapomnieć o zapewnieniu jakiegoś posiłku. Jeśli firma dysponuje niskim budżetem można zaproponować niskobudżetowe atrakcje sportowe czy stanowiska mini warsztatów dla wszystkich.

swietna-zabawa-na-pikniku-firmowym

Bardzo dobrze sprawdzają się warsztaty artystyczne, manualne takiej jak warsztaty tworzenia biżuterii czy warsztaty malarskie, w których mogą uczestniczyć wszyscy. Dobrą aktywnością są też warsztaty sportowe na przykład zawody przeciągania liny, zabawy w workach czy rzutów do celu.

Firma, która dysponuje większym budżetem, może pokusić się o bardziej wyszukane atrakcje, takie jak pokazy akrobatyczne, show taneczne czy szereg warsztatów tematycznych dla dzieci i dorosłych. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się nietuzinkowe warsztaty, gdzie uczestnicy mogą zrobić pamiątki dla siebie czy bliskich oraz przy okazji dowiedzieć się czy nauczyć nowych rzeczy. Bardzo dobrym pomysłem jest konferansjer czy wodzirej, który prowadzi całą imprezę, zachęcając do różnych aktywności. Świetnym pomysłem jest też zaangażowanie grupy muzycznej, która zadba o świetny klimat imprezy. Najbardziej sprawdzają się zespoły wykonujące dobrze znane szlagiery, przy których mogą bawić się wszyscy.

Oczywiście bardzo ważnym elementem każdego pikniku jest zaplecze sanitarne oraz medyczne. O tym zawsze trzeba pamiętać. Często też przydaje się podstawowa ochrona, która trzyma pieczę nad bezpieczeństwem uczestników i skutecznie odstrasza lokalnych intruzów.

Przeczytaj również