kobieta tworzy ozdoby

Jak zrobić ozdoby świąteczne

Święta tuż za rogiem. W powietrzu czuć już ten niezwykły czas, które powoli, ale pewnie zbliża się do naszych domów i serc, bo Gwiazdka, to wyjątkowe święto, kiedy chce się wierzyć w marzenie, mieć nadzieję na najlepsze i czekać na cuda.

Ozdoby choinkowe – czas z dziećmi

Gwiazdka to szczególne święto dla dzieci, ponieważ często spędzają z rodzicami sporo czasu, ciesząc się przyjemnymi rodzinnymi przyjemnościami. Bardzo zabawną i radosną rzeczą dla dzieci jest możliwość wspólnego udekorowania drzewka wigilijnego. Jeśli możesz sobie pozwolić na zakup świątecznych zabawek, tworząc oszałamiająco stylowy projekt choinki – super !!! Jednak dużo zabawniej jest wykazać się kreatywnością i własnoręcznie stworzyć piękne noworoczne zabawki i dekoracje. Zabawki bożonarodzeniowe i ozdoby świąteczne na choinkę to świetna zabawa dla całej rodziny.

Własnymi rękami tworzymy świąteczne zabawki i ozdoby

Ręcznie robione zabawki świąteczne nie tylko ozdobią dom, ale również dodadzą niepowtarzalnego klimatu, wzbogacając go jasnymi akcentami i przytulnymi drobiazgami. Aby zrobić świąteczne zabawki i ozdoby na choinkę, zaopatrz się we wszystkie potrzebne materiały. Do tego nadają się takie improwizowane materiały, jak nici, igła, oczywiście, papier, kawałki wielobarwnej tkaniny o różnych fakturach, koraliki, błyszczy i wiele innych drobiazgów.

Dekoracje papierowe noworoczne wyglądają kreatywnie. Nie są wcale trudne, a dzisiejsze dekoracje noworoczne w stylu papier-mache i quillingu są tak różnorodne, że nawet jeśli nie jesteś specjalnie biegły w sztuce, bez wątpienia możesz zrobić noworoczne papierowe płatki śniegu, noworoczne girlandy, gwiazdki lub kule na Nowy Rok.

ozdoby

W przypadku wystroju świątecznego doskonałą opcją będą zabawki świąteczne, dziane na drutach lub haczyku. Choinka i dom ozdobione będą noworocznymi dzwoneczkami, kwiatami, płatkami śniegu i gwiazdkami, bombkami wykonanymi techniką decoupage, co sprawi, że dom będzie wyjątkowo ciepły i przytulny na rodzinne wieczory. Bardzo udane zabawki i dekoracje noworoczne można tworzyć z pianki. Przyklej półfabrykat jasnymi wstążkami, cekinami, możesz wziąć koraliki, odpowiednie są również różne rodzaje płatków, dzięki którym możesz stworzyć całe arcydzieło.

Świąteczną dekorację w postaci dużych, wielokolorowych skarpet, filcowych butów i rękawiczek, najlepiej wykonać z gęstej tkaniny. Praca z tym materiałem jest łatwa, a każdy wystrój na nim będzie wyglądał bardzo efektownie. Zarówno dzieci, jak i dorośli lubią też robić gwiazdkowe zabawki wykonane techniką kanzashi. Aby wykonać takie dekoracje noworoczne, musisz zaopatrzyć się we wstążki, piękne tkaniny, koraliki, perły, sznurki i drut.

Przeczytaj również