Firma nocą

Urządzamy biuro – rolety, żaluzje i inne dekoracje na okno we wnętrzu firmy

Aby uchronić się w naszym miejscu pracy przed zbytnią ekspozycją na słońce oraz wpadającymi refleksami utrudniającymi prace przy komputerze niezbędny jest zakup osłon okiennych. Istotne jest, aby wybrane osłony chroniły wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się, pozwalając na pracę w komfortowych warunkach. Osłony okienne nie pozostają również bez znaczenia dla aranżacji przestrzeni biurowej, w której spędzamy większość swojego dnia.

Na rynku dostępnych jest wiele możliwości. Jednak jednymi z najczęściej wybieranych do biura osłon okiennych są żaluzje, które od lat dobrze sprawdzają się nie tylko w pomieszczeniach biurowych, ale także w domach. Ich popularność podyktowana jest niezwykłą funkcjonalnością, która przydaje się podczas pracy. Dzięki ruchomym lamelom, możemy nie tylko zaciemniać pomieszczenie, ale również regulować kąt wpadania promieni słonecznych. W ostatnich latach żaluzje przeszły spory lifting, nie są to już tylko aluminiowe panele. Obecnie żaluzje możemy dostać w wersji drewnianej, bambusowej, aluminiowej czy laminowanej. Ich kolorystyka oraz szerokości lameli są różnorodne, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do wystroju pomieszczenia w którym pracujemy.  Atutem przemawiającym za żaluzjami jest również fakt, że mogą być one montowane na dużych przeszkleniach, które bardzo często towarzyszą pomieszczeniom biurowym.

pracowniczkaWspominając o żaluzjach warto wspomnieć o ich wersji pionowej, znakomicie sprawdzających się przy dużych przeszkleniach. Taka forma żaluzji, w której zastosowano pionowe pasy materiału dotykowo ociepli wnętrze i nada mu ciekawego charakteru. W tego typu żaluzjach również możliwe jest ustawianie kierunku wpadającego światła za pomocą obrotowych pionowych lameli, dzięki czemu praca przed monitorem w słoneczne dni nie sprawia problemów. Żaluzje pionowe możemy również w łatwy sposób zsunąć jeśli dzień jest pochmurny i istnieje taka potrzeba, aby wpuścić do pomieszczenia nieco więcej światła dziennego.

Jeżeli chcemy, aby w biurze panowała przyjemna atmosfera dobrze postawić na tkaniny. Oprócz żaluzji pionowych interesująco wyglądają żaluzje plisowane z możliwością dwukierunkowej regulacji położenia, możliwej dzięki dolnej i górnej rynnie sterującej.

W biurze doskonale sprawdzą się także klasyczne rolety, które nie tylko osłonią od rozpraszających spojrzeń, ale także zaciemnią pomieszczenia lub z powodzeniem zastąpią ekran projekcyjny.

Za osłonami tekstylnymi przemawia również wybór ich transparentności. Nasze biuro możemy wyposażyć w rolety transparentne, jedynie rozpraszające światło, półprzezroczyste bądź rolety w kasecie zaciemniające. Rodzaje tkaniny będą stanowiły także istotny element aranżacji naszego miejsca pracy dlatego warto przemyśleć tak dobór rolet, aby stanowiły spójną całość z wystrojem. Możemy wybrać roletę wykonaną z jednolitej tkaniny lub posiadająca nadruk. Ciekawym rozwiązaniem jest dopasowanie wystroju okna do koloru dodatków znajdujących się w przestrzeni biurowej. W przypadku klasycznej roletki, praktycznym rozwiązaniem jest wybór takiej, która montowana jest w świetle szyby. Taka roleta przylegając do szyby wygląda schludnie i estetycznie.

Wybierając osłony okienne do przestrzeni biurowej, w której spędzamy większość naszego czasu zwróćmy uwagę na jakość jej mechanizmów, sposób montażu oraz materiał z jakiego została wykonana.

Przeczytaj również

One thought on “Urządzamy biuro – rolety, żaluzje i inne dekoracje na okno we wnętrzu firmy

Comments are closed.