iphone

Wzmacniamy ochronę ekranu firmowego telefonu iPhone Xs Max

Codzienne korzystanie ze smartfona może być pełne niebezpieczeństw. Klucze w kieszeni, scyzoryk, przypadkowy upadek podczas rozmowy lub wypadnięcie z kieszeni to tylko kilka z n=sytuacji, które mogą zaszkodzić ekranowi telefonu. Dzisiejsze wyświetlacze, choć coraz większe, mają także tendencję do tłuczenia się i nawet mimo dodatkowej ochrony zapewnianej im przez producentów, są wciąż dość podatne na uszkodzenia. A to może bardzo zaboleć stan portfela, szczególnie jeśli mowa o najnowszych modelach telefonów. Jak więc zapewnić ochronę ekranowi w smartfonie?

Szkło hartowane dla iPhone XS Max

Szkło hartowane wyparło popularne jeszcze do niedawna folie przyklejane na ekrany. Folie te mogły co prawda w jakims stopniu ochronić wyświetlacz przed mniejszymi zarysowaniami, ale już podczas upadku stawały się całkowicie nieprzydatne. Co innego szkło hartowane, które wykazuje się wysoką twardością – nawet na poziomie 8H i 9H, co oznacza, że trudno je zarysować nożem lub wręcz jest to niewykonalne. Właśnie dlatego szkło takie jest świetnym wyborem, jeśli chcemy ochronić wyświetlacz przed ewentualnymi wypadkami.
Szkło hartowane swoje właściwości zawdzięcza wielogodzinnemu procesowi hartowania, czyli poddawania raz bardzo wysokiej, a potem bardzo niskiej temperaturze.
Istnieje jednak pewien problem. W przypadku ekranów bez zagiętych krawędzi dobór szkiełka nie jest trudny, wystarczy jedynie dopasować je do rozmiary urządzenia. Jeśli chodzi o iPhone XS Max, pojawia się kłopot w postaci zakrzywionych krawędzi – nie każdy model szkła może być tu odpowiedni, ponieważ nie będzie dobrze chronić całego ekranu. Jak sobie z tym poradzić?

Rodzaje szkieł do iPhone XS Max

Decydując się na dodatkową ochronę dla swojego firmowego iPhone XS Max, warto wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje szkieł hartowanych – zwykłe, które zapewniają pokrycie jedynie płaskiej części ekranu, oraz 3D, pokrywające także zakrzywione krawędzie.

Szkło standardowe

Tradycyjne szkło hartowane zapewnia ochronę płaskiej części wyświetlacza, jednak ochrona ta jest rzeczywiście solidna. Szkła do iPhone XS Max są bardzo cienkie i nie zakłócają pracy telefonu, a dodatkowo są bardzo wytrzymałe. Wrażenia dotykowe przypominają obsługiwanie ekranu bez żadnej warstwy na nim – komfort użycia pozostaje więc zachowany. Decydując się na tego typu szkło, warto sprawdzić, czy jego krawędzie są gładkie i dobrze przylegają do wyświetlacza.

Szkło 3D, czyli całkowita ochrona

Pojawienie się smartfonów z zakrzywionymi ekranami zmusiło producentów szkieł hartowanych do odpowiedzi na nowe wymagania klientów. Dlatego właśnie powstały szkła 3D, czyli takie, które obejmują cały wyświetlacz. Wyprofilowane krawędzie sprawiają, że szkło dopasowuje się do telefonu idealnie. Szkła 3D posiadają zakrzywione narożniki oraz ramki w kolorze, dzięki czemu nie odstają w żadnym miejscu. Tu również nacisk położony jest na komfort korzystania ze smartfonu, zatem czułość ekranu dotykowego jest właściwie identyczna jak wyświetlacza bez żadnej warstwy umieszczonej na nim – gołym okiem nie da się zauważyć różnic.

Szkło i etui

Aby maksymalnie wzmocnić ochronę firmowego smartfona wielu użytkowników biznesowych kupuje zarówno szkło hartowane, jak i etui na iPhone XS Max. Warto przy tym dodać, że aby skorzystać z tego typu ochrony, należy mieć kompatybilne ze sobą akcesoria, mianowicie zarówno szkło, jak i etui muszą ze sobą współgrać, tylko wtedy będzie można uzyskać kompletną ochronę. W sklepie moVear znajdziesz kompatybilne szkła hartowane i etui.

Przeczytaj również

One thought on “Wzmacniamy ochronę ekranu firmowego telefonu iPhone Xs Max

Comments are closed.